Головна » Статті » За видами риб » Щука

Рибалка на щуку

Щука - один з найбажаніших рибальських трофеїв. В наших водоймах вона зустрічається практично повсюдно і активна протягом усього року. Вона не впадає в зимову сплячку, як багато хто інші види риб, і рибалка на щуку приносить незабутні відчуття, враження та позитивні емоції у будь-який сезон.

Це один з найбільш гідних суперників рибалки, які змушують виявляти терпіння, силу, обережність і винахідливість. Якщо знати особливості її поведінки, смаки та уподобання, то нагородою може бути не один хороший трофейний екземпляр. Деякі особини можуть мати довжину близько 1,5 м і важити до 20 кг.

Зимова рибалка на щуку (ловля щуки взимку)


Зимова рибалка на щуку - справа непроста, але задоволення від гарного улову перевершує всі незручності, пов'язані з перебуванням на морозі. Більшу частину зими щука не завмирає на глибині, а так само активно переміщується по водоймі в пошуках їжі.

Кращий зимовий клювання спостерігається на першому і останньому льоді в похмуру погоду і відлиги. Перспективні місця - це впадання струмків і джерел, в яких вода має більш високу температуру, ніж у самій водоймі. Щука часто трапляється там, де сніг починає підтавати, а на льоду з'являються прогалини.

В середині зими лід стає міцним, і щука йде на глибину. В такі дні вона не дуже активна, але якщо виявити яму, в якій вона зупинилася, і правильно закинути приманку, то цілком можливо її розворушити. Особливістю такої ловлі є більш повільна швидкість руху приманки, а найкращий результат принесе джиговая проводка.

Дуже результативна рибалка по останньому льоду. В цей час щука особливо голодна і починає готуватися до нересту. Щоб не злякати її яскравим світлом в сонячний день, подбайте про затемненні лунки. На риболовлі потрібно дотримуватися тиші, т. к. щука дуже чутлива до звукових коливань.

Рибалка на щуку навесні (ловля щуки навесні)


Навесні щука стає все більш активною по мірі звільнення водойми від льоду, після чого відразу йде на нерест. Нереститься вона починає раніше, ніж інші риби і не очікує значного потепління води. Зазвичай це відбувається вже на початку або в середині квітня і дуже рідко відкладається до травня.

Місця нерестовищ залишаються одними і тими ж з року в рік. Досвідчені рибалки прекрасно знають підводні стежки, якими щука відправляється туди, і ловлять її біля корчів, топляк, заростей очерету, розташованих неподалік від них. Часто щуку можна виявити в рослинності, яка вже з'явилася на воді до цього часу.

Перед нерестом і через 2 тижні після нього ловля щуки дуже успішна, особливо на спінінг. Саме у перші дні весни починається сезон лову щуки для спінінгістів. Під час її найбільшої активності можна використовувати будь-які приманки, але вони повинні бути невеликого розміру.

В період нересту і відразу після нього рибалці краще зробити невелику перерву, т. к. щука дуже мляво буде реагувати на приманки. Але зате, коли настане посленерестовый жор, щуку можна буде ловити в будь-який час дня і ночі у великій кількості. Шкода, що такий благодатний період триває всього два тижні!

Рибалка на щуку влітку (ловля щуки влітку)

Влітку спосіб життя і активність щуки значно змінюються. З настанням спеки клювання знижується і результативність риболовлі падає. Великі екземпляри воліють залишатися на глибині, але зате активно клює невелика щука вагою до одного кілограма. Її основними місцями годування стають зарості рослинності біля берегів.

Рибалки ділять річну щуку на активну і пасивну. Для успішної риболовлі потрібно вгадати настрій щуки і вибрати правильну приманку. Велике значення мають вид проводки і глибина занурення наживок. У літній час Вам дуже стане в нагоді знання особливостей сезонного поведінки щуки.

Якщо мілководна водойма, щуку слід шукати поблизу зростаючих латаття, гілок, які схиляються до води, на кордонах ям або із валів. Особливу увагу потрібно приділити острівцях трави, плаваючим по воді. Приманки можуть бути штучними і натуральними. Вгадати, яка саме їй доведеться за смаком, непросто.

Часто буває, що щука перебирає насадками і не клює в звичайне для неї час - вранці або ввечері. Але це характерно для спекотної погоди, коли погода змінюється і настає похолодання, щука починає посилено харчуватися і ефективність риболовлі зростає.

Рибалка на щуку восени (ловля щуки восени)
Осінні місяці вважаються найкращими для риболовлі на щуку. У цей час їй потрібно накопичити значні енергетичні запаси, щоб спокійно пережити зиму. В теплу осінь щука максимально активна і клює на різну приманку. Хоча примхлива осіння погода практично не відбивається на її активності та інтенсивний кльов може тривати до самого льодоставу.

Спочатку щука знаходиться поблизу літніх стоянок і лише при значному похолоданні переміщається в більш глибокі шари слідом за іншою рибою, яка служить її здобиччю. Зазвичай в ямах збирається кілька щук і там, де влітку можна було зловити тільки одну рибу, восени абсолютно реально виловити кілька вгодованих примірників, найчастіше це щуки до 3-х кг.

Восени краще підбирати більш міцні снасті і великі приманки, т. к. ймовірність зловити серйозний трофей значно вище, ніж влітку. Приманки потрібно вибирати такі, щоб їх було легко проводити на більшій глибині. Гра приманок також вибирається з урахуванням погоди. Якщо ще тепло, то потрібна більш активна гра, якщо холодно-беруться зі слабкою грою або взагалі без неї. Ловля на живця в холодній воді вже неефективна, краще використовувати інші насадки.

Ловля щуки


Процес риболовлі на щуку представляє особливий інтерес для будь-якого рибалки. Це хитра і примхлива риба, яка вимагає вдумливого ставлення до себе. Дуже багато що залежить від правильного підбору снастей і наживок, вибору ефективних пристосувань для лову. Більшість початківців рибалок можуть зіткнутися в цьому питанні з певними труднощами.

У цьому розділі ми розповімо Вам про всі тонкощі вдалої риболовлі на щуку і допоможемо з правильним підбором рибальського обладнання. Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам добре провести час і повернутися додому з гарним уловом.

Як ловити щуку: які снасті і обладнання використовувати


Щука відмінно ловиться практично на всі види снастей: поплавочные і живцовые вудки, донки, блешню, спінінги, гуртки і жерлицы. Снасть на щуку повинна бути особливо міцна і потужна. Це дозволить легше звільняти приманку з трави і водоростей, які вона заплутується досить часто. А ще вона повинна витримувати сильні поштовхи риби при клюванні.

Поплавкові вудка - найпростіший спосіб риболовлі на щуку в спокійних і чистих водоймах з несильним течією. Багато рибалки воліють ловлю спінінгом, який повинен мати посилену котушку і міцну волосінь. Товщина і колір ліски особливого впливу на інтенсивність поклевок не надає. Самий оптимальний діаметр 0,32-0,35 мм

У тих місцях, де основні снасті не підходять, найбільш ефективна ловля на жерлицы. Це самий простий, дешевий і зручний спосіб полювання на щуку, який часто застосовується там, де рослинність ускладнює процес лову. Якщо використовуються штучні приманки, то замість волосіні більше підійде капроновий шнур. Він володіє набагато більшою чутливістю, що дуже важливо при джиговой лову або на воблер. В якості приманок найбільш популярні силіконові рибки, вертушки, колебалки, твістери.

На що ловити щуку: які прикормки і яка наживка підійде

Вважається, що щуку спеціально прикормлювати не треба. Досить привадить більш дрібну рибу, а за нею неодмінно з'явиться і щука. Але досвідчені рибалки вважають, що регулярно підгодовуючи щуку, можна виробити в неї певний рефлекс, і вона згодом буде з'являтися в потрібному місці в потрібний час.

Якщо для підгодовування дрібної риби буде достатньо каші, макухи, панірувальних сухарів, то для залучення такого хижака, як щука, знадобиться щось більше: шматочки річковий або морський риби, потрухи птиці.

В принципі, на яку наживку ловити щуку, особливого значення не має. Великою перевагою володіє маленька жива рибка, особливо перед штучними насадками. В якості живця може виступати плотва, уклейка, краснопірка, пескарики і карасики. Бажано ловити їх на поплавок у тому ж самому водоймі. Хороший результат дає ловля щуки на черв'яків, пуголовків, п'явок, жаб.

Особливою принадою вважається мертва рибка, яка приваблює щуку не рухом, а своєрідним запахом. Найкраще щука візьме таку приманку в холодну зимову пору року, коли їй потрібно економити свої сили. З штучних приманок найбільш популярні блешня, джиги, воблери, твістери.

Відео лову щуки


Ловля щуки завжди пробуджує у рибалок особливий азарт і дуже часто цей захоплюючий процес знімається на відео. Ми пропонуємо Вам добірку найкращих відеосюжетів, зроблених справжніми цінителями цього виду риболовлі. Тут ви знайдете навчальні відеоматеріали, які допоможуть Вам прийти на риболовлю у всеозброєнні, маючи необхідні знання та оснащення.

Категорія: Щука | Додав: Фішер (29.03.2015)
Переглядів: 2880 | Рейтинг: 2.1/7
Всього коментарів: 0
avatar